2019-жылдын 25-27-сентябрында Кыргыз милициясынын окуу жайынын түзүлгөндүнө “50-жылдык” мааракесине арналган туруктуу жана өзгөрмө курамдын арасынан футбол боюнча мелдеш өткөрүлдү , Бул мелдеште 1-орунду Академиянын туруктуу курамдын командасы ээледи, 2-орунду №2 факультетинин 2 курсунун курама командасы ээледи жана 3-орунду №2 факультетинин 1 курсунун курама командасы ээледи.

Спорттук иш чаранын жыйынтыгы боюнча жеңүүчүлөр грамота, медаль жана өтмө кубогу менен сыйланышты.

2019-жылдын октябрь айынын 14 нөн 18не чейин Бишкек шаарында Кыргыз милициясынын түзүлгөндүгүнүн 95-жылдык юбилеине карата ИИМдин Динамиадасы болуп өттү.

      Аталган мелдештер спорттун 7 түрү боюнча өтүп Академиянын курама командалары катышышып, төмөнкү ийгиликтерге жетишишти:

Кол күрөш боюнча жекече биринчиликте:

  • 80 кг. салмакта 1-орун милициянын капитаны Малоев Нурсултан.
  • 70 кг. салмакта 3-орун  2-курстун курсанты Талантбек уулу Абдыбакыт.
  • Кыздыр арасында 70 кг. салмака чейин 1-орун  2-курстун курсанты  Сатыбалдиева Айтгүл.
  • жалпы командалык эсепте Академиянын курама командасы 1-орун.

Жеңил атлтика боюнча:

  • 1-орун  1-курстун курсанты  Уланова Камила.
  • жалпы командалык эсепте Академиянын курама командасы 1-орун.

Шахмат боюнча жекече биринчиликте:

  • 1-орун милициянын ага лейтенанты Меңдибай кызы Карамат.
  • жалпы командалык эсепте Академиянын курама командасы 1-орун.

 

Тогуз коргоол боюнча жекече биринчиликте:

  • 1-орун  милициянын ага лейтенанты Мураталиева Альбина.
  • жалпы командалык эсепте Академиянын курама командасы 2-орун.

  Стритбол боюнча жалпы командалык эсепте:

  • 2-орун 2-курстун курсанты Токонов Назар;
  • 2-орун  3-курстун курсанты Каныбек уулу Зафар;
  • жалпы командалык эсепте Академиянын курама командасы 2-орун.

Дартс боюнча  жалпы командалык эсепте:

  • жалпы командалык эсепте Академиянын курама командасы 2-орун.

Ордо боюнча жалпы командалык эсепте Академиянын курама командасы 2-орун.

         2019-жылдын октябрь айынын 22 нен 29на чейин Бишкек шаарында Кыргыз Республикасынын мамлекеттик органдардын кызматкери арасында мелдештери болуп өттү.

            Бул мелдештерге Академиянын кызматкерлери катышышып, төмөндөгүдөй ийгиликтерге жетишишти:

Стол үстүндөгү теннис (кыздар) 1- оорун:

  • милициянын полковниги Джоробекова Арзыгуль Мамаюнусовна.
  • милициянын капитаны Абдылдаева Назира.

Волейбол боюнча (кыздар) 1-оорунду ээлегендиги:

  • милициянын майору Айталиева Айжамал,
  • милициянын капитаны Абдылдаева Назира,
  • милициянын лейтенанты Бектурова Айдайхан.

Ченемдер боюнча 1- оорун.

  • милициянын полковниги  Джоробеков Замир.
  • милициянын полковниги  Кулсариев Акпарали.
  • милициянын полковниги  Абдразаков Дыйкан.
  • милициянын полковниги  Акунбаев Темир.
  • милициянын подполковниги  Абдыбеков Болот.
  • милициянын подполковниги  Момуналиева Луиза.
  • милициянын майору  Конокбаева Назгуль.
  • милициянын майору  Махмудов Нурлан.
  • милициянын капитаны  Сариев Бакыт. 

Тогуз-коргоол  боюнча 1- оорун:

  • милициянын майору Койчуманова Жылдыз.
  • милициянын ага лейтенанты Мураталиева Альбина сыйланышат.

Шахмат боюнча 3- оорун:

  • милициянын ага лейтенанты Мендибай кызы Карамат.

Жеңил атлетика боюнча жекече биринчиликте (45-50 жашка чейинки эркектер арасында) 1- оорун:

  • милициянын полковниги Жумабеков Сагынаалы.

Үч тапан боюнча 2- оорун:

  • милициянын подполковниги Раимкулов Азаматхан.

Ок атуу боюнча    - 1 оорун милициянын полковниги Аблаев Аскар.

2019-жылдын 4-ноябрынан 10-ноябрына чейин Россия Федерациясынын Петропавловск-Камчатский шаарында В.И. Таранцтын жаркын элесине арналган ардагерлер арасында волейбол боюнча 25-юбилейлик регионалдык Турнири болуп өттү. Аталган мелдешке ДТД кафедрасынын окутуучусу милициянын полковниги Кулсариев А.Т., катышып байгелүү 3-орунду ээлеп келди.

2019-жылдын 4-5-декабрь күнөрү Кыргыз Республикасынын ИИМдин Академиясынын волейбол боюнча биринчилиги болуп өттү. Аталган мелдештерде кыздар арасында № 3-факульттетин 3-курсунун курама командасы 1-орун, ошол эле факульттин 1-курсунун курама командасы 2-орун жана №2-факультеттин 2-курсунун курама командасы 3-орунду камсыз кылышты. Балдар арасында №2-факультеттин 3-курсунун курама командасы 1-орун, №2-факультеттин 4-курсунун курама командасы 2-орун жана ошол эле факультеттин 1-курсунун курама командасы 3-орунду ээлешти. Мелдештин жеңүүчүлөрү жана байгелүү орундардын ээлери грамота, медаль жана өткөрүп берүүчү кубогу менен сыйланышты.

 Жогорудагы иштерден башка курсанттардын жана студенттердин дене тарбия жана спорттук даярдыгыгын жакшыртуу максатында төмөнкү шарттар түзүлдү:

  • спортук залдын жуунчу бөлмөсүнө абаа алмаштырчуу системасы орнотулду;
  • спорттук аянтачасынын чуркоо жолдору ченелип, белгилер чийилди;
  • спорттук аянтчадагы спорттук шаймандар сырдалды;
  • спорттук залдын ичи акталды;
  • узундука секирүүгө орун даярдалды;
  • Динамо фондунан чогулган каражаттардын эсебинен спорттук шаймандар жана командалык кийимдер алынды.

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

 

 
© 2012-2013 copyright Academ | Academy MVDwebdesign